fbpx

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ NASZEGO SKLEPU

IN VITRO, TURYSTYKA MEDYCZNA

In Vitro w Grecji (3/4) – Bezpieczeństwo i procedury kontroli jakości

Dlaczego Grecja jest idealnym miejscem dla par lub singli, zainteresowanych leczeniem In-Iitro (3/4)

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie i procedurach kontroli jakości w klinikach In Vitro w Grecji.

Grecja jest jednym z najbardziej popularnych kierunków podróży dla par poddających się leczeniu IVF za granicą. Grecki personel jest dobrze wykwalifikowany, procedury są w większości łatwo dostępne a kliniki mają bogate doświadczenie i atrakcyjne oferty finansowe. Jeśli chcesz czuć się pewniej podczas wyboru właściwej kliniki musisz sprawdzić czy posiada ona certyfikat ISO i akredytację. Pomoże to potwierdzić, że podejście kliniki do jakości i bezpieczeństwa jest spójne z normami zewnętrznymi.

Pacjenci z zagranicy, mogą korzystać z różnych zabiegów i procedur, przeprowadzanych przez wykwalifikowanych lekarzy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Lekarze w prywatnych szpitalach są zazwyczaj wielojęzyczni i biegle posługują się językiem angielskim. Ponadto – ponieważ rynek jest wysoce konkurencyjny – centra IVF są zmotywowane do podnoszenia jakości usług, szerszymi ofertami i dodatkowymi usługami dla par, które przyjeżdżają na leczenie z zagranicy.

Według Światowej Organizacji Zdrowia system opieki zdrowotnej w Grecji należy do najlepszych w Europie (około 14 w ogólnym rankingu) – możesz liczyć na profesjonalną pomoc i nowoczesny sprzęt medyczny w większości szpitali i prywatnych klinik. Opieka zdrowotna w Grecji jest świadczona w oparciu o krajowe ubezpieczenie zdrowotne. Sektor prywatny rozwija się dynamicznie a zagraniczni pacjenci mogą spodziewać się wysokiego poziomu usług, szczególnie w przypadku niektórych procedur, które z powodu prawa są ograniczone w ich ojczystym kraju.

Procedury wspomaganego rozrodu, zapłodnienie in vitro są popularne wśród pacjentów z całego świata, ze względu na wysoki wskaźnik skuteczności i przystępne oferty cenowe jak również Jakość opieki uzupełniającej, zapewnianej przez greckie kliniki.

National Assisted Reproduction Board (ACE) nadzoruje kliniki wspomaganego rozrodu oraz Cryobanki w Grecji. Licencjonowane i certyfikowane kliniki IVF i Cryobanki są corocznie kontrolowane w celu zapewnienia zgodności z normami. Wszystkie kliniki muszą posiadać akredytację ISO w oparciu o normę ISO 9001: 2017 i EN 25224, które potwierdzą poziom bezpieczeństwa i jakości. ISO (Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna) jest niezależną, pozarządową organizacją kontrolująca przestrzeganie międzynarodowych standardów. Wybór kliniki z certyfikatem ISO może zapewnić kolejną gwarancję jakości i bezpieczeństwa.

Większość klinik wspomaganego rozrodu w Grecji obligatoryjnie przesyła swoje coroczne wyniki do ESHRE (Europejskiego Towarzystwa Embriologii i Reprodukcji) i bierze udział w dorocznym badaniu przeprowadzonym przez ESHRE na temat stanu technik wspomaganego rozrodu (ART) w Europie.

Wszystkie kliniki IVF są również zobowiązane do przestrzegania Europejskiej Dyrektywy obowiązującej od 2008 r która wprowadziła wspólne normy bezpieczeństwa i jakości dla ludzkich tkanek i komórek w całej Unii Europejskiej (UE). Celem jest ułatwienie bezpieczniejszej i łatwiejszej wymiany tkanek i komórek (w tym ludzkich komórek jajowych i nasienia) między państwami członkowskimi oraz poprawa standardów bezpieczeństwa dla obywateli europejskich.

Prawo autorskie ©2018-2024 FirstClassGreece Sp. z o. o.,www.firstclassgreece.com

Treści i utwory zamieszczone na tej stronie, które zostały wytworzone przez administratorów, podlegają przepisom prawa autorskiego. Powielanie, przerabianie, rozpowszechnianie i każdego rodzaju wykorzystanie wykraczające poza ramy prawa autorskiego wymaga uzyskania pisemnej zgody danego autora lub twórcy. Pobieranie i kopiowanie niniejszej witryny jest dozwolone wyłącznie w celach prywatnych, niekomercyjnych.

Udostępnij

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Tumblr
Reddit
Telegram