fbpx

ZAPOZNAJ SIĘ Z OFERTĄ NASZEGO SKLEPU

IN VITRO, TURYSTYKA MEDYCZNA

In Vitro w Grecji (4/4)- Adopcja komórek jajowych i nasienia

Dlaczego Grecja jest idealnym miejscem dla par lub singli, zainteresowanych leczeniem In-Iitro (3/4)

Porozmawiajmy o adopcji komórek jajowych i nasienia w Grecji

Adopcja komórek jajowych jest dozwolona w Grecji i pozostaje anonimowa. Oznacza to, że zarówno rodzice, jak i urodzone dziecko nie mają w przyszłości dostępu do danych osobowych dawcy. Anonimowość sprzyja rozwojowi banków komórek jajowych i sprawia, że listy oczekujących na nie pacjentów są krótsze. Para, która chce przystąpić do adopcji komórek jajowych z programem IVF ma zazwyczaj dostęp do niektórych informacji na temat dawcy, takich jak:

  • Wzrost,

  • Waga,

  • Kolor włosów,

  • Kolor oczu,

  • Odcień skóry,

  • Grupa krwi

  • Poziom edukacji.

 
Wymagania

Dawca, zanim uzyska pozwolenie na przystąpienie do procedury pobierania komórek jajowych, jest prawnie zobowiązany do poddania się kilku badaniom krwi na choroby zakaźne (wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, HIV i kiła). Dotyczy to również biorców komórek. Jednakże, większość klinik będzie wymagać dodatkowych testów zalecanych przez Europejskie Towarzystwo Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE) oraz Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu (ASRM). Mogą one obejmować na przykład kariotypowanie, test na obecność chlamydii, testy toksykologiczne oraz monogenne testy genetyczne. W większości ośrodków IVF konieczna jest również konsultacja psychologiczna. Spotkanie z wykwalifikowanym psychologiem pomaga zapewnić, że kandydat rozumie konsekwencje oddania swoich komórek jajowych i ma ku temu odpowiednią motywację.

Dobór płci dziecka jest dozwolony tylko z powodów medycznych, dlatego jest dostępny, jeśli istnieje znaczne ryzyko, że potomstwo może mieć zaburzenia genetyczne. Jeżeli kobieta ma mniej niż 40 lat, maksymalna liczba zarodków, jaka może zostać przeniesiona wynosi trzy. Powyżej tego wieku i jeśli istnieje określone wskazanie, można użyć czterech zarodków.

 

  • Dawca komórek jajowych lub nasienia może mieć maksymalnie 10 potomstwa.

  • Kobieta może przejść leczenie IVF do 50 roku życia.

 

Macierzyństwo zastępcze

Prawo greckie reguluje również kwestie związane z macierzyństwem zastępczym, co jest dużym krokiem dla pacjentów rozważających tę opcję. Zgodnie z regulaminem powinny istnieć podstawy medyczne i akceptacja sądu dla rozpoczęcia tej procedury. Zarówno para jak i surogatka muszą być stałymi mieszkańcami Grecji, co muszą udowodnić. Kliniki mogą wymagać od pacjentów przygotowania specjalnych dokumentów przed rozpoczęciem leczenia. Jeśli nie jesteście małżeństwem, prawo wymaga podpisania dodatkowego aktu notarialnego. Kobieta może potwierdzić, że jest samotna lub – jeśli ma partnera – powinien on zgodzić się na leczenie i wyrazić chęć na przyszłe potomstwo.

Niemniej jednak, należy zdawać sobie sprawę z faktu, że na wskaźniki sukcesu ma wpływ wiele czynników. Efekty mogą zależeć od procesu wyboru dawcy, doświadczenia, które posiada klinika i jej embriolodzy oraz od standardów jakości, którymi się kierują.

Twoje szanse są również związane z wiekiem i stanem Twojego zdrowia oraz Twojego partnera.

Liczba komórek jajowych otrzymanych od dawcy różni się w zależności od kliniki. Powszechnie akceptowaną praktyką jest otrzymywanie 6 komórek jajowych, w wyniku czego powstają 2 zarodki, pod warunkiem, że parametry nasienia partnera są zadowalające. Niektóre kliniki IVF oferują wszystkie komórki dawców, bez względu na to, ile zostało pobranych (tak zwany wyłączny dawca lub darowizna jeden do jednego). W przypadku zamrożonych komórek większość klinik IVF oferuje 6-10 oocytów. Co najważniejsze, ta liczba zwykle odnosi się do zamrożonych komórek – takie komórki muszą zostać najpierw rozmrożone. Statystycznie około 50-70% komórek jest skutecznie rozmrażanych, a to oznacza, że liczba oocytów przeznaczonych do zapłodnienia będzie mniejsza.

 

Jednak należy pamiętać, że to nie liczba komórek jajowych pobranych od dawcy, ale ich jakość decyduje o powodzeniu programu.

Greckie kliniki ogłaszają na stronach internetowych swoje sukcesy w zakresie od 60% do 70% (na transfer).

Prawo autorskie ©2018-2024 FirstClassGreece Sp. z o. o.,www.firstclassgreece.com

Treści i utwory zamieszczone na tej stronie, które zostały wytworzone przez administratorów, podlegają przepisom prawa autorskiego. Powielanie, przerabianie, rozpowszechnianie i każdego rodzaju wykorzystanie wykraczające poza ramy prawa autorskiego wymaga uzyskania pisemnej zgody danego autora lub twórcy. Pobieranie i kopiowanie niniejszej witryny jest dozwolone wyłącznie w celach prywatnych, niekomercyjnych.

Udostępnij

Facebook
Pinterest
Twitter
LinkedIn
Tumblr
Reddit
Telegram