BIOGRAFIA
Dyplom lekarza medycyny uzyskał w 1985 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Odbył staż w zakresie położnictwa i ginekologii w Szpitalu Uniwersyteckim w Warszawie i w 1992 roku ukończył specjalizację z endokrynologii rozrodu i niepłodności w Zakładzie Genetyki Instytutu Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jednym z najważniejszych osiągnięć jego zespołu, kierowanego przez prof. Wiśniewskiego, było urodzenie drugiego dziecka w Polsce w wyniku użycia technik zapłodnienia pozaustrojowego. W 1989 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Warszawskim, rozprawą zatytułowaną „Ocena dojrzałości oocytów po stymulacji metodą IVF”. Powyższa rozprawa doktorska była pierwszą rozprawą doktorską z dziedziny zapłodnienia pozaustrojowego w Polsce i obejmowała badania wielu protokołów farmakologicznych stosowanych do wywołania owulacji i ich wpływu na dojrzałość morfologiczną ludzkich komórek jajowych. W ciągu tych pionierskich lat dr Najdecki był głęboko zaangażowany w badaniach nad „nową metodą” pobierania oocytów. Po wielu latach laparoskopowego pobierania komórek jajowych, z powodzeniem wprowadził metodę przezpochwowego, ultrasonograficznego pobierania oocytów, co zaowocowało urodzeniem drugiego dziecka z IVF w kraju. Ten pierwszy sukces doprowadził do powstania, trwającej do dzisiaj, nowej metody pobierania komórek.
Po przyjeździe do Grecji, dr Najdecki został Dyrektorem Naukowym Kliniki „Iatriki Erevna” IVF / Medical Research / Clinic w Thessalonikach (1988 – 2005). W roku 2005 dołączył do zespołu klinicznego w „Embryolab” IVF Unit w Salonikach.
Od 2013 roku dr Najdecki jest założycielem i Dyrektorem Naukowym Assisting Nature Assisted Reproduction Unit w Salonikach. Oprócz praktyki klinicznej dr Najdecki nadzoruje rozległą działalność badawczą i akademicką kliniki oraz pełni funkcję dyrektora systemu zarządzania jakością.
Wieloletnia praktyka kliniczna i badania naukowe pozwoliły mu dostrzec ograniczenia konwencjonalnych protokołów stosowanych do stymulacji w procedurach zapłodnienia in vitro. Jest on silnym zwolennikiem protokołów o minimalnej stymulacji (Natural, Minimal, UltraMini-IVF) dla wybranych pacjentów. Dr Najdecki aktywnie kontynuuje badania kliniczne i działalność edukacyjną w zakresie zastosowania histeroskopii w leczeniu niepłodności, stale rozwijając nowe urządzenia medyczne i zaawansowane metody diagnostyczne.
Dr Robert Najdecki jest aktywnym członkiem Europejskiego Towarzystwa Rozrodu Człowieka i Embriologii (ESHRE) oraz Amerykańskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu (ASRM).
W trakcie swojej kariery opublikował ponad 30 artykułów naukowych. Prowadził kilka dużych projektów naukowych i jest autorem rozdziałów w znanych i renomowanych podręcznikach IVF. Występował gościnnie na licznych spotkaniach naukowych i konferencjach.
Zainteresowania dr Najdeckiego obejmują: badania rezerwy jajnikowej i jej związków z AMH, GnRh Triggering, protokołu stymulacji Minimal IVF, zastosowanie histeroskopii w leczeniu niepłodności, zarządzanie systemem jakości w klinice IVF i preimplantacyjną diagnostykę genetyczną (PGT).